Súkenná nedeľa a športový deň

 

Milí priatelia.

V nedeľu 22. júla 2018  Vás pozývame do Múzea oravskej dediny v Zuberci na Brestovej na podujatie Súkenná nedeľa. Program sa v múzeu začína o 12,00 hod. ukážkami ubíjania súkna vo valche z Lomnej a ukážkou mletia obilia v mlyne z Novoti. Od 14,00hod. Súkenný odev Oravcov -  folklórny program, v ktorom účinkujú ORAVSKÉ DETI z Veľkej Lipnice (PL), Goralská ľudová hudba z Hladovky, Podroháčska ľudová hudba zo Zuberca, Folklórny kolektív BRESTOVÁ. Počas celého dňa ukážky remeselnej výroby.

 

Telovýchovná jednota Roháče Zuberec a obec Zuberec Vás pozýva na športový deň, ktorý sa uskutoční v nedeľu 22. júla 2018 na ihrisku pod Grápou. O 13,00 hod. odohrajú futbalový zápas starí páni Zuberec – Námestovo, o 15,00 hod. žiaci Zuberec- Ružomberok, o 17.00 hod. dorast Zuberec – Ludrová. O 18,30 hod. horný koniec proti dolnému koncu – O pohár starostu obce Zuberec. O 13,00 hod. začína tenisový turnaj pre deti a dospelých a o 16,00 hod. bude ukážka Dobrovoľného požiarneho zboru.

Počas športového dňa budú prebiehať rôzne súťaže a hry pre deti. O občerstvenie, hudbu a dobrú zábavu je postarané. Po skončení programu pokračuje voľná zábava na ihrisku pri hudbe. Všetkých ešte raz srdečne pozývame.

Súkenna nedeľa

18+ beds TV setwifi Fire place We speak English Locked parking