NOVINKY Z ORAVY (a nielen z nášho penziónu)

Na tomto mieste by sme vám radi prinášali informácie z oravského regiónu ako aj zo zákulisia nášho penziónu. V prípade záujmu o užší kontakt s nami, sa môžete stať naším fanúšikom na sociálnej sieti Facebook: www.facebook.com/PenzionORAVA

 

Okružné výhliadkove plavby na ostrov umenia

Vážení priatelia, 

tento rok už od 3. mája pozývame na okružnú vyhliadkovú plavbu loďou OG SLANICA po Oravskej priehrade, spojenú s prehliadkou expozícií tradičnej ľudovej tvorby na jedinečnom Slanickom ostrove umenia.

Z prístavu č. 2 zo Slanickej Osady Vás tam prevezie loď OG SLANICA každý deň o 9.00, 11.00, 13.00, 15.00, 16.30 hod. Aj tento rok za bezkonkurenčne najnižšiu cenu, v cene lodného lístka je aj prehliadka expozícií na ostrove.

Bližšie informácie a objednávky u kapitána na tel. čísle 0905 915 108.

http://www.lodslanica.sk/

Read more...

Maškarný ples

Vážení priatelia. OZ Hafiry Vás pozýva zajtra 23. 2. 2019 na maškarný ples do sály kultúrneho domu v Zuberci. Vstup 3 €. 

Lyžiarske stredisko Janovky Vás pozýva na Večernú zábavu v dňoch 24. 2. – 01. 03. Príďte sa zabaviť na staré hity a ľudovú hudbu, tanečný parket v stane.

Maskarny ples

Vecerna zabava

Read more...

Roháče - Spálená

Roháče- Spálená sú v prevádzke od 18.12. 2018.

43. Podroháčske folklórne slávnosti

 

Vážení priatelia. 

Srdečne Vás pozývame na 43. Podroháčske slávnosti.

Dnešný program v Oravskom Bielom Potoku začína o 18,30 hod. vyhrávaním po dedine, o 19,00 hod. pokračuje na športovom ihrisku.

V Zuberci na Námestí sv. Vendelína bude od 19,00 hod. program Muzikantské pódium a od 20,00 hod. v Kultúrnom dome Tanečná škola.

Od 23,00 hod. začína ľudová veselica.

Program podujatia nájdete dole pod textom. Srdečne Vás pozývame.

...

Leto v Oravskej galérii

 

Nenechajte si ujsť prehliadku expozícií tradičného ľudového umenia zo zbierok Oravskej galérie na Slanickom ostrove umenia, spojenú s vyhliadkovou plavbou loďou OG-SLANICA po najväčšej vodnej nádrži na Slovensku – Oravskej priehrade.

V Župnom dome v Dolnom Kubíne môžete zrelaxovať pri prehliadke stálych expozícií a aktuálnych výstav autorov Jozefa Bausa, Marka Vrzgulu, Milana Rašlu, Ľubomíra Hybského a Marca Gerbiho.

V Galérii Márie Medveckej v Tvrdošíne si okrem diel maliarky Márie Medveckej, môžete pozrieť aj výstavu Hieronýma Balka – Snívanie v podkroví.

...

Súkenná nedeľa a športový deň

 

Milí priatelia.

V nedeľu 22. júla 2018  Vás pozývame do Múzea oravskej dediny v Zuberci na Brestovej na podujatie Súkenná nedeľa. Program sa v múzeu začína o 12,00 hod. ukážkami ubíjania súkna vo valche z Lomnej a ukážkou mletia obilia v mlyne z Novoti. Od 14,00hod. Súkenný odev Oravcov -  folklórny program, v ktorom účinkujú ORAVSKÉ DETI z Veľkej Lipnice (PL), Goralská ľudová hudba z Hladovky, Podroháčska ľudová hudba zo Zuberca, Folklórny kolektív BRESTOVÁ. Počas celého dňa ukážky remeselnej výroby.

...

3. ročník Podroháčskeho pivného festivalu a Ozveny tradícií

 

Milí priatelia.

V sobotu 7. júla 2018 od 14,00 hod. vás pozývame na 3. ročník Podroháčskeho pivného festivalu, ktorý sa uskutoční v areáli Koliby JOSU. Pripravené sú rôzne súťaže. O zábavu sa postará Astacus Judas Pbriest revival, Retrock, Emge band, DJ.  vstupné 2,- €.

...

Sviatok hôr 2018, Stará cesta 2018 a XXVII. Podbielanské folklórne slávnosti

 

Vážení priatelia.

Obecný úrad v Zuberci Vás všetkých z príležitosti Sviatku hôr srdečne pozýva v nedeľu 1. júla na svätú omšu, ktorá bude o 11.00 hodine na Poľane Zverovka.

Zároveň Vás pozývame v nedeľu 1. júla o 15.00 hodine do sály Kultúrneho domu v Zuberci na slávnostnú prezentáciu knihy Svetlo a tiene Roháčov spojenú s kultúrnym programom a výstavou o histórii turistiky v Roháčoch a Zuberca na starých fotografiách.

...

Gulášfest a Slávnostné otvorenie letnej sezóny, Lúčna, Vidiečanova Habovka, Kalendár podujatí

 

Milí priatelia.

Penzión Pribiskô, Obecný úrad Zuberec a EKO - farma PD Zuberec vás srdečne pozývajú v sobotu 16. júna 2018 od 9:30 hod. do areálu Penziónu Pribiskô na otvorenie letnej turistickej sezóny spojené so súťažou vo varení guľášu, prezentáciou využitia mlieka, pečenie domáceho chleba. Slávnostné otvorenie letnej turistickej sezóny 2018 o 15:00 hod. V kultúrnom  programe sa počas celého dňa predstavia detské folklórne a country súbory, heligonkári, DJ.

...

18+ beds TV setwifi Fire place We speak English Locked parking